Żegocina 378

32-731 Żegocina
email: cksit@zegocina.pl

Telefon  14 613 20 35

Aktualności

Tradycyjnie już, w połowie sierpnia mieszkańcy naszej gminy oraz okolic świętują Urodziny Żegociny. Imprezie, jak co roku towarzyszą zawody sportowe, które rozpoczęły się już w ubiegłą niedzielę. W sobotę, 18 sierpnia natomiast, na korcie tenisowym zawodnicy rywalizowali w Turnieju Tenisa Ziemnego. Wieczorem mieszkańcy bawili się na placu GS na zabawie tanecznej i dyskotece pod gwiazdami.

W tym roku wyjątkowo, Zawody Pływackie na basenie w Łąkcie Górnej odbyły się tydzień wcześniej – w niedziele 12 sierpnia. Do zawodów zgłosiło się tylko dziewięcioro zawodników, w tym trójka kobiet. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 25 metrów, w trzech grupach wiekowych.  Dodatkowo rozegrano wyścig “Master od Masters”, w którym rywalizowali zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych. Wygrał go Grzegorz Doniec z Krakowa, bardzo nieznacznie wyprzedzając Julię Jałowiecką-Paruch z Żegociny. Zawody poprowadził ratownik Mateusz Mazurek wraz z Katarzyną Kaszuba z UG Żegocina oraz wolontariuszki. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy z rąk Wójta Gminy Żegocina.

W słoneczną sobotę 18 sierpnia został rozegrany Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Żegocina. Do zawodów zgłosiło się pięciu zawodników, którzy rozegrali po jednym secie w systemie każdy z każdym. Zwycięzcą okazał się Krzysztof Lipiński z Bochni, przed Mikołajem Adamczak z Krakowa i Arkadiuszem Łudzik ze Zbydniowa. Dalsze miejsca zajęli Jakub Adamczak z Krakowa oraz Jakub Kukiełka z Żegociny. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe z rąk Wójta Gminy oraz Dyrektora CKSiT. Wójt Gminy zachęcał jednocześnie do korzystania z kortu tenisowego w Żegocinie, które jest bezpłatne.

Wieczorem o godzinie 20, mieszkańcy zgromadzili się na placu GS w centrum Żegociny. Zabawę taneczną poprowadził zespół REMO z Sławomirem Pławeckim z Żegociny w składzie. Następnie na scenie pojawił się „Maxxxymalny Team” z Żegociny, który poprowadził dyskotekę, trwającą aż do godziny 2 w nocy. Do samego końca na placu bawiło się sporo, głównie młodych osób. Ponizej galeria zdjęć z zabawy autorstwa Flyshot.

Niedzielne obchody 725. Urodzin Żegociny rozpoczęły się Mszą Świętą z akompaniamentem Młodzieżowej Orkiestry Dętej CKSiT w Żegocinie. Następnie, przed zgromadzoną na placu GS publicznością wystąpił Zespół Pieśni i Tańca AGH “Krakus” im. Wiesława Białowąsa. Występ grupy został przedzielony programem artystycznym członków Teatru Piosenki „Loch Kamelot”, którzy wraz z publicznością odśpiewali patriotyczne pieśni. Ta część programu związana była z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

O godzinie 19, po uroczystych przemówieniach Wójta Jerzego Błoniarza oraz starosty bocheńskiego Ludwika Węgrzyna, na scenie zaprezentował się pochodzący ze Śląska zespół Tyrolia Band. Kolejnym punktem programu był występ zespołu Trzy Gitary, który wystąpił z godzinnym opóźnieniem. Około godziny 22.30 miał miejsce piękny pokaz sztucznych ogni, zasponsorowany przez lokalne firmy i osoby prywatne.

Całej imprezie towarzyszyły atrakcje dla dzieci, w postaci dmuchanych zamków, basenu z kulami wodnymi i tym podobne. Na kilku stoiskach można było także skosztować regionalnych potraw. Swoje stoiska prezentowały m.in. LGD “Doliny Raby”, Kóła Gospodyń Wiejskich z Bytomska, Łąkty Górnej i Żegociny, Klub Seniora “Żegota”, Stowarzyszenie “Z Nurtem Sanki” oraz lokalne firmy branży spożywczej. Nie zabrakło tradycyjnie stoiska grillowego, prowadzonego przez strażaków z OSP w Żegocinie.