KM

Bezpiecznie nad wodą” to hasło przewodnie otwarcia basenu w Łąkcie Górnej, które miało miejsce w środę 26 czerwca. Impreza została zorganizowana przez Wójta Gminy Żegocina wraz z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, przy współudziale Instruktora WOPR – Mirosława Rydza. Wydarzenie poprowadził Michał Rudnik.

Choć część oficjalna rozpoczęła się o godzinie 15:00, upalna pogoda spowodowała, że pierwsi goście pojawili się na basenie już o godzinie 10:00. Po uroczystym otwarciu odbył się pokaz ratownictwa wodnego zaprezentowany przez Sekcję Ratownictwa Wodnego ‘’Rescue Team Bochnia”, prowadzoną przez pana Mirosława Rydza. Następnie pod okiem instruktora Filipa Pereka odbył się pokaz nurkowania z akwalungiem oraz aqua aerobik prowadzony przez Panią Beatę Rachwał.
Zorganizowano także konkurs malowania kredą obrazów o tematyce związanej z bezpieczeństwem nad wodą, w którym dzieci wygrały atrakcyjne nagrody.

Imprezie towarzyszyło wiele innych atrakcji, takich jak: nauka udzielania pierwszej pomocy, konkursy z nagrodami dla dzieci oraz dmuchane zabawki na wodzie. Na koniec imprezy odbył się mecz siatkówki plażowej: Sekcja Ratownictwa Wodnego vs plażowicze.

Dziękujemy Firmie Gomar-Stal z Bochni za współfinansowanie imprezy, wójtowi gminy Żegocina i radnym za obecność, oraz wszystkim przybyłym gościom za świetną zabawę.

Na basen zapraszamy codziennie w godzinach 10-18. Ceny biletów wstępu na cały dzień: 10zł bilet normalny, 5zł bilet ulgowy (za okazaniem legitymacji szkolnej).