Żegocina 378

32-731 Żegocina
email: cksit@zegocina.pl

Telefon  14 613 20 35

Aktualności

KM
Odsłony: 1080

 

Po raz kolejny, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zorganizowało półkolonie letnie dla dzieci z terenu naszej gminy. W tym roku, z takiej formy wypoczynku skorzystało łącznie 100 dzieci – 50 podczas I turnusu (1-12 lipca) i 50 podczas II turnusu (15-26 lipca).

W trakcie każdego turnusu, dzieci miały możliwość skorzystania z wielu atrakcji pod okiem wykwalifikowanych opiekunów. Z wielkim entuzjazmem, dzieci wyruszyły autokarem na wycieczki do: ZOO w Krakowie, Kopalni soli i Muzeum motyli w Bochni, Parku Dinozaurów w Zatorze, Krytej Pływalni w Proszówkach, Rabkolandu oraz Wioski indiańskiej w Szczyrzycu. Miejscowe atrakcje również przypadły uczestnikom półkolonii do gustu: mogli bowiem przejść się do źródełka wody mineralnej „zuber”, popływać na basenie w Łąkcie Górnej i pobawić się na placu zabaw Nivea w Żegocinie i Łąkcie Górnej. Nawet deszczowe dni nie przeszkodziły dzieciom w aktywnym spędzaniu czasu. Wtedy bowiem miały okazję obejrzeć ciekawe filmy w „Kinie za rogiem Żegotka”, poćwiczyć z instruktorami fitness oraz uczestniczyć w warsztatach rękodzieła.

Należy podkreślić, że wypoczynek dla dzieci był zorganizowany ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz wpłat rodziców. Dziękujemy dzieciom za świetną zabawę, a rodzicom za zaufanie. Do zobaczenia za rok!