Żegocina 378

32-731 Żegocina
email: cksit@zegocina.pl

Telefon  14 613 20 35

Aktualności

KM
Odsłony: 489

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest organizowany każdego roku w połowie września. Jego ideą jest promocja ekologicznych form poruszania się, takich jak: środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy. W związku z tym, Wójt Gminy Żegocina oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie zorganizowało w tygodniu 16 – 22 września szereg wydarzeń propagujących takie właśnie formy mobilności.

Inauguracją akcji było spotkanie dzieci z st. sierż. Dominika Dąbrowska-Bigas, która w sali CKSiT opowiedziała o bezpiecznym poruszaniu się na rowerach i przechodzeniu przez pasy, a także pozwoliła zasiąść w radiowozie policyjnym. Odwiedziła także dzieci z Klubu Malucha „U Ani” w Łąkcie Górnej.

W kolejnych dniach, do działań włączyły się świetlice wiejskie i przedszkola, w których organizowano pikniki edukacyjne oraz szkoły, gdzie uczniowie wzięli udział w ankiecie na temat ekologicznych form transportu.
W czwartek, w myśl hasła „Do szkoły i pracy rowerem”, wielu uczniów oraz pracowników żegocińskich instytucji poruszało się tym właśnie środkiem lokomocji.

Zwieńczeniem Europejskego Tygodnia Zrównoważonego Transportu był sobotni Rajd Rowerowy „Ósemka pod Patrią”. Amatorzy jazdy na rowerze, pod przewodnictwem między innymi pana Jarosława Orła wybrali się na trasę wytyczoną przez Pana Sławomira Dudzica i pana Olgierda Rośka. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, podziwiając leśne widoki i zażywając świeżego powietrza. Finalnie dotarli do kamieniołomu w Żegocinie, gdzie wspólnie upiekli kiełbaski, po czym został rozstrzygnięty konkurs na najstarszego, najmłodszego i najbardziej wytrwałego uczestnika Rajdu.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc w organizacji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz tym, którzy przyłączyli się do nas w propagowaniu ekologicznych form mobilności.

Wideorelacja z rajdu rowerowego 21.09.2019 - KLIKNIJ I OBEJRZYJ!