Żegocina 378

32-731 Żegocina
email: cksit@zegocina.pl

Telefon  14 613 20 35

Aktualności

KM

Podsumowanie ferii 2019 w Centrum Kultury, Sportui Turystyki w Żegocinie oraz w Świetlicach Wiejskich w Bytomsku, Bełdnie i Rozdzielu.

Wszystko co dobre szybko się kończy. Zakończyły się ferie zimowe, a wraz z nimi dobiegły końca zajęcia dla dzieci zorganizowane przez Centrum Kultury, Sportui Turystyki w Żegocinie oraz świetlice w Bytomsku, Bełdnie i Rozdzielu.

Zajęcia odbywały się w dniach 14 - 26 luty i pozwoliły na ciekawe spędzenie wolnego czasu dzieciom pozostającym w miejscu zamieszkania w okresie wolnym od nauki szkolnej.

Program ferii był urozmaicony, składał się między innymi z zajęć plastycznych, papieroplastyki, nauka origami, wykonywanie zakładek do książek.Ciekawym i pouczającym był pokaz udzielania pierwszej pomocy przeprowadzony przez wykfalifikowaną panią strażak – Katarzynę Kaszubę. Dzieci uczyły się udzielania pomocy przy użyciu fantoma.„W zdrowym ciele zdrowy duch”- tą znaną maksymę potwierdziliśmy podczas zajęć ruchowych z panią instruktor fitnessu. Było wiele gier i zabaw oraz zawodów i konkursów. Odbyły się zajęcia muzyczno-taneczne ,, Poczuj rytm”- zabawy i tańce integracyjne. Dużym zainteresowaniem i entuzjazmem cieszyłosię nasze „Mini laboratorium”i wykonywanie eksperymentów.
Odbywały się również zajęcia kulinarne. Dzieci przygotowywały sałatkę owocową, zdrowe przekąski i desery, pyszne naleśniki oraz piekły ciasteczka dla babci i dziadka z okazji ich święta,w zajęciach pomagały miedzy innymi panie z Klubu Seniora „Żegota”.Dzieci wykonywały prace zgodnie z okolicznościowymi świętami tj. maski karnawałowe,kartki walentynkowe, laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka, upominki z papieru, filcu, kwiaty z bibuły, kartonu, kul styropianowych, kolorowe flakoniki.Ponadto dzieci chętnie korzystały z wycieczek krajoznawczych po naszej gminie, zwiedziły  piekarnię GS w Żegocinie gdzie poznały tajemnicę pieczenia chleba. W Świetlicy w Rozdzielu zakończono akcję  pn. ,,Góra grosza”, gdzie zsumowano ostateczną kwotę.  Dzieci chętnie korzystały z gier planszowych, stolikowych oraz bilarda, tenisa stołowego, piłkarzyków.Na zakończenie ferii został zorganizowany wyjazd do Proszówek na Krytą Pływalnię.Dziękujemy wszystkim uczestnikom za czas który spędzili z nami i miłą, radosną atmosferę.

Ferie bardzo szybko dobiegły końca teraz pozostało już tylko odliczanie do wakacji...