Żegocina 378

32-731 Żegocina
email: cksit@interia.pl

Telefon  14 613 20 35

   P1090324Duża grupa dzieci i młodzieży wyjechała na różnego rodzaju formy wypoczynku, ale część została w domach. To właśnie do tej grupy adresowana była kolejna akcja ,,Ferie Zimowe z Nami”.
   Wspaniała atmosfera oraz liczne atrakcje: zabawy, konkursy, warsztaty plastyczne, kulinarne, z szydełkarstwa, z papieroplastyki, bibułkarstwa, towarzyszyły dzieciom podczas tegorocznych Ferii Zimowych zorganizowanych w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie oraz Świetlicach: Bytomsku, Rozdzielu, Bełdnie i Łąkcie Górnej. W przeciągu całego wypoczynku uczestnicy, wzięli również udział w wycieczkach krajoznawczych, podczas których korzystali z zimowej aury pogodowej, a także zabaw na śniegu i szeregu atrakcji.
   Uczestnicy, mogli również skorzystać z dwóch wyjazdów do Krytej Pływalni w Proszówkach oraz obejrzeć ciekawe filmy w nowo utworzonym kinie Za Rogiem ,,ŻEGOTKA”. Po obejrzeniu filmów, dzieci namalowały piękne plakaty, które można obejrzeć na wystawie zrobionej w kinie. Na podsumowanie Ferii, została także zorganizowana integracyjna Zabawa Karnawałowa, której towarzyszyły tańce, liczne zabawy i konkursy.
  Program tegorocznych ferii obfitował w wiele atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Bardzo się cieszymy, że dzieci tak licznie uczestniczyły w naszych zajęciach. Dodajmy również, że zajęcia, które zaproponowaliśmy były bezpłatne, pokryte z Funduszu Alkoholowego Urzędu Gminy i Centrum Kultury w Żegocinie. Dziękujemy przedstawicielkom Klubu Seniora, które poświęciły swój czas i nauczyły dzieci nowych technik papieroplastyki.
   Miejmy nadzieję, że teraz pełni energii i sił, nasi podopieczni z zaangażowaniem, wejdą w rytm szkolnych obowiązków.