Żegocina 378

32-731 Żegocina
email: cksit@zegocina.pl

Telefon  14 613 20 35

Artykuły

KM

   Dsc 0652Występy gminnych grup kolędniczych i zaproszonych gości to tradycyjne spotkania z kolędą. Tegoroczne ,,Ostatki Kolędowe” odbyły się 2 lutego 2017 r. w sali widowiskowej CKSiT w Żegocinie w dniu Matki Boskiej Gromnicznej. Zapowiadane występy zespołów, zgromadziły nie tylko mieszkańców gminy Żegocina, ale również krewnych, przyjaciół i sympatyków zespołów spoza gminy.
    Występy rozpoczęła Dziecięca Grupa Kolędnicza  z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Żegocinie, którą przygotowały nauczycielki Bożena Banaś i Anna Maurer – Pasionek. Następnie na scenie zaprezentował się Chór Parafii Świętego Mikołaja w Żegocinie pod kierownictwem pani Małgorzaty Świątko, który wykonał najpiękniejsze polskie kolędy w tradycyjnych, ale też własnych aranżacjach.
   Kolejnym wykonawcą była Grupa Kolędnicza ,,DROBY” z Zespołu Szkół w Rozdzielu, prowadzona przez panią Annę Zelek, która  gwarą wykonała tradycyjne rozdzielskie kolędy. Potem na scenie  zaprezentował się Zespół Śpiewaczy ,,MELODIA”, działający przy Klubie Seniora ,,ŻEGOTA” w Żegocinie, przy akompaniamencie instruktora, pana Antoniego Kęski,  wykonał tradycyjne polskie kolędy.
   Po tym wystąpieniu przyszła kolej na występ Zespołu Pieśni i Tańca ,,ŁĄKTA”, który przy akompaniamencie Kapeli Ludowej CKSiT w Żegocinie, wykonał kolędy znane i mniej znane publiczności. Na zakończenie ,,Ostatków Kolędowych 2017” na scenie zaprezentowała się Grupa Kolędnicza z Turoniem  oraz Kapela Ludowa z Gnojnika.

            Występy wszystkich grup i zespołów prezentujących swój dorobek artystyczny, stworzyły swój niepowtarzalny klimat, który został nagrodzony gromkimi brawami przez uczestników spotkania.