Żegocina 378

32-731 Żegocina
email: cksit@zegocina.pl

Telefon  14 613 20 35

Artykuły

DSCF0072Z myślą o dzieciach spędzających wakacje w domu, wzorem lat ubiegłych Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie zorganizowało im wiele atrakcji. Tak było z uczestnikami półkolonii letniej, która odbyła się w dwóch turnusach tj. od 15  -24.07.2016 r. i od 01 – 10.08.2016 r. Z oferty skorzystało 90 dzieci z Żegociny, Rozdziela, Bytomska, Łąkty Górnej i Bełdna.  Mimo, że pogoda nie zawsze nas rozpieszczała, to uczestnicy wypoczynku, nie mogli narzekać, gdyż atrakcjami półkolonii stały się jednodniowe wycieczki autokarowe do:
-  Parku: miniatur, strachów, doświadczeń fizycznych, rozrywki i na Zamek w Ogrodzieńcu,
- siedziby Pienińskiego Parku Narodowego w Krościenku, Wąwozu  Homole i  Szczawnicy,
- Wycieczka do ZOO w Krakowie,
- Wyjazd do kina w Limanowej na seans filmowy ,,Bardzo fajny Gigant”.
   Aktywną forma wypoczynku była piesza wycieczka na Miejską Górę w Limanowej pod krzyż i  zajęcia sportowo – rekreacyjne na boisku sportowym w Żegocinie.
   DSCF0104Uczestnicy półkolonii letniej, wzięli również udział we mszy św. podczas IV Złazu Turystycznego w ramach akcji ,,Odkryj Beskid Wyspowy”, która tym razem ze względu na nieudaną pogodę odbyła się w kościele parafialnym w Laskowej.
  W ramach półkolonii, został przeprowadzony również konkurs plastyczny pt. ,,Zdrowie Najwyższą Wartością”, do którego przystąpili wszyscy uczestnicy półkolonii. Duże zaangażowanie dzieci w wykonanie prac, zostało nagrodzone licznymi nagrodami. Dzieci z drugiego turnusu, miały możliwość wzięcia udziału w Otwartym Dniu Azji Centralnej w CKSiT w Żegocinie, którego organizatorem był Instytut Wschodnich Inicjatyw  z Krakowa.

Podczas tegorocznego wypoczynku, dużym powodzeniem cieszyła się również zorganizowana dyskoteka oraz ognisko integracyjne w Kamieniołomie.

Należy podkreślić, iż tak atrakcyjny wypoczynek dla dzieci, był zorganizowany ze środków: Małopolskiego Stowarzyszenia Rozwoju i Edukacji ,,Szerokie Horyzonty” Węgrzce, Stowarzyszenie ,,Pro Vicus Novum” Busko Zdrój, ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz wpłat rodziców.

08 DSCF0044Półkolonie to jednak nie wszystkie atrakcje. Została również zorganizowana wycieczka do ,,RABKOLANDU” w Rabce Zdrój, w której wzięło udział 54 uczestników. Ponadto, przez całe wakacje dla wszystkich dzieci i młodzieży były również dostępne Świetlice w Bytomsku, Rozdzielu, Bełdnie i Łąkcie Górnej, gdzie odbywały się rozgrywki w tenisa stołowego i bilarda. Zorganizowano także zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe oraz zabawy i gry stolikowe. Odbyły się również piesze wycieczki krajoznawcze po okolicy. Dzieci i młodzież z Gminy Żegocina miały z czego wybierać.

Czas faktycznie szybko płynie, więc niebawem następne wakacje, które znowu będzie można ciekawie, aktywnie i bezpiecznie spędzić z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie.