Żegocina 378

32-731 Żegocina
email: cksit@interia.pl

Telefon  14 613 20 35

Instruktor: Ewa Adamczyk

Godziny otwarcia:
Czwartek    16.00 – 20.00
Piątek          16.00 – 20.00
Sobota        13.00 – 18.00

Proponowane zajęcia:

  • Tenis stołowy,
  • Bilard,
  • Zajęcia plastyczne,
  • Gry stolikowe, piłkarzyki.

Okres wakacyjny w świetlicy w Bełdnie zaczęliśmy remontem uszkodzonych elementów na placu zabaw.
Wymiana kolenych elementów zaplanowana jest na późniejszy termin. Mam nadzieję, że odbędzie się to jeszcze w tym roku.
Odświeżony przez pana Krzysztofa plac zabaw przyciąga coraz więcej dzieci, z czego bardzo sie cieszymy. 
Podczas wakacji odbyło się dużo ciekawych wycieczek pieszych a także jedna rowerowa. W tym roku dzieci bardzo aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu np. rysując kredą po asfalcie czy grając w badmintona. 
Dzieci skorzystały również z Rejsu statkiem po jeziorze Rożnowskim, któremu przewodniczył pan kapitan, czy atrakcji w Rabkolandzie.
Oprócz wymienionych atrakcji, resztę wakacyjnych dni dzieci spędziły odwiedzając kino ,,Żegotka''. 
Pochmurne i deszczowe dni świetlica była odwiedzana również przez młodzież, jak również osoby dorosłe, podziwiające izbę pamięci narodowej. Koniec sezonu odbył się bardzo uroczyście. Był grill i pieczona kiełbasa. Czas ten dzieci spędziły  rozmawiając ze sobą i i śmiejąc się.  

Sezon wiosenny w świetlicy w Bełdnie rozpoczęliśmy bardzo radośnie i intensywnie.
Dzieci swoją wyobraźnię i pracę włożyły tym razem w wykonanie Marzanny, którą następnie z kluczową pomocą pana K.Gizy spaliliśmy, jak głosi stary zwyczaj słowiański. Resztę wiosennych dni spędziliśmy również na świeżym powietrzu korzystając ze słońca i natury jaka otacza nasz budynek. 
 
 
Dnia 12.03.17 odbyło się zebranie członków spółki Wodno-Ściekowej, której przewodniczył prezes Leopold Grabowski.
W owym zebraniu udział wzięli: Wójt gminy Żegocina Jerzy Błoniarz, sołtys wsi Bełdno S.Furtak, radni oraz liczna grupa mieszkańców Bełdna. Celem spotkania był wybór nowego prezesa spółki, którym jednogłośnie został niezmiennie Leopold Grabowski.
 
 

Ferie w świetlicy w Bełdnie jak co roku spędziła liczna grupa dzieci i młodzieży. Z wielkim zaangażowaniem najmłodsi samodzielnie wykonywali m.in kanapki i i koktajle owocowe według własnych pomysłów. Dużą atrakcją było spotkanie z lokalną artystką - panią K.Nowak. Zakupione gry, zabawki oraz inne środki edukacyjne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczestników ferii. Sezon zimowy wobec tego uważany jest za udany.