Żegocina 378

32-731 Żegocina
email: cksit@interia.pl

Telefon  14 613 20 35

Instruktor: Ewa Adamczyk

Godziny otwarcia:
Czwartek    16.00 – 20.00
Piątek          16.00 – 20.00
Sobota        13.00 – 18.00

Proponowane zajęcia:

  • Tenis stołowy,
  • Bilard,
  • Zajęcia plastyczne,
  • Gry stolikowe, piłkarzyki.

Dnia 8.11.2017r. w Świetlicy odbyła się prelekcja dotycząca profilaktyki, leczenia i wczesnego wykrywania raka piersi.  Pani Małgorzata Kępa oraz Renata Skórnóg bardzo precyzyjnie i medycznie przeprowadziły prawie dwugodzinną konferencję, w której uczestniczyły nie tylko dojrzałe kobiety, ale również młodzież.  Prelekcja przebiegała pod hasłem ,,Pomyśl o Sobie już dziś!” Uczestnicy spotkania  zapoznali się z leczeniem i wczesnym wykrywaniem raka piersi oraz statystykami, dotyczącymi tej choroby.

W miesiącu październiku zaczęliśmy przygotowania do Dnia Wszystkich Świętych.  Jak co roku dzieci i młodzież wykonały własnoręcznie patriotyczne ozdoby i wiązanki , które następnie  zostały  złożone na grobach i krzyżach żołnierskich znajdujących się na  cmentarzu w Żegocinie.

12.09.2017r. o godz. 19.00 w Świetlicy Wiejskiej w Bełdnie odbyło się zebranie , któremu przewodniczył  sołtys wsi Pan Stanisław Furtak. W zebrani uczestniczyli  zaproszeni goście;  Wójt Gminy pan Jerzy Błoniarz,  Radni oraz mieszkańcy wsi . Celem spotkania było całoroczne sprawozdanie z dokonanych prac oraz omówienie zaplanowanych inwestycji na rok 2018.

Bardzo dziękuje panu Krzysztofowi Pączkowi za wykonanie nowych elementów na placu zabaw przy świetlicy oraz panu Krzysztofowi Krajewskiemu za pomoc w pracach wykończeniowych.

Nadal trwa zbiórka zakrętek i korków plastikowych, która po zebraniu odpowiedniej ilości będzie przekazana na cele charytatywne. Bardzo gorąco zachęcam do włączenia się w szlachetny cel. 

Okres wakacyjny w świetlicy w Bełdnie zaczęliśmy remontem uszkodzonych elementów na placu zabaw.
Wymiana kolenych elementów zaplanowana jest na późniejszy termin. Mam nadzieję, że odbędzie się to jeszcze w tym roku.
Odświeżony przez pana Krzysztofa plac zabaw przyciąga coraz więcej dzieci, z czego bardzo sie cieszymy. 
Podczas wakacji odbyło się dużo ciekawych wycieczek pieszych a także jedna rowerowa. W tym roku dzieci bardzo aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu np. rysując kredą po asfalcie czy grając w badmintona. 
Dzieci skorzystały również z Rejsu statkiem po jeziorze Rożnowskim, któremu przewodniczył pan kapitan, czy atrakcji w Rabkolandzie.
Oprócz wymienionych atrakcji, resztę wakacyjnych dni dzieci spędziły odwiedzając kino ,,Żegotka''. 
Pochmurne i deszczowe dni świetlica była odwiedzana również przez młodzież, jak również osoby dorosłe, podziwiające izbę pamięci narodowej. Koniec sezonu odbył się bardzo uroczyście. Był grill i pieczona kiełbasa. Czas ten dzieci spędziły  rozmawiając ze sobą i i śmiejąc się.  

Sezon wiosenny w świetlicy w Bełdnie rozpoczęliśmy bardzo radośnie i intensywnie.
Dzieci swoją wyobraźnię i pracę włożyły tym razem w wykonanie Marzanny, którą następnie z kluczową pomocą pana K.Gizy spaliliśmy, jak głosi stary zwyczaj słowiański. Resztę wiosennych dni spędziliśmy również na świeżym powietrzu korzystając ze słońca i natury jaka otacza nasz budynek.