Żegocina 378

32-731 Żegocina
email: cksit@zegocina.pl

Telefon  14 613 20 35

KM
Odsłony: 1299
   Ferie zimowe w Bełdnie minęły bardzo radośnie i wesoło ,,zbyt szybko się skończyły,,  twierdziły dzieci.
W pierwszym dniu  zajęcia odbyły się w świetlicy. Słodki poczęstunek czekał na grupę przybyłych dzieci, a następnie zapoznały się z nowo zakupionymi przyborami plastycznymi, rożnymi grami planszowymi i innymi przedmiotami, które miały służyły dzieciom do zabawy w okresie zimowym.
   Zaplanowane zabawy na świeżym powietrzu były ograniczone, ze względu na złą pogodę oraz przeziębienia dzieci. Wycieczka do piekarni w Żegocinie była bardzo udanym spotkaniem z Panem kierownikiem, który umożliwił dzieciakom zwiedzenie zakładu, a następnie z przygotowanego ciasta wykonać własnoręcznie: bułeczki, małe chlebki, precelki oraz rożne figurki. Po wypieczeniu dzieci mogły zabrać ze sobą swoje prace, aby pochwalić się rodzicom swoimi umiejętnościami.
   Kolejną zaplanowaną wycieczką było zwiedzanie fermy drobiu Pana Krzysztofa Guzika. Dzieci z wielką ciekawością słuchały Pana Krzysztofa, który opowiadał jak wygląda opieka nad małymi kurczaczkami.     Zaproszono Panią Annę Piaskowy, która przeprowadziła z dziećmi lekcję wykonywania z bibuły kwiatów i różnych ozdób. Wykonane kwiaty zostały przekazane do Bytomska gdzie, ,,Szkolne Koło Caritas,, wykorzysta je do palm wielkanocnych.
   W ferie dzieci ze w świetlicy w Bełdnie nie miały czasu na nudę ponieważ, odbywały się konkursy, zawody i turnieje, a w ostatnim dniu dzieci zostały wyróżnione i nagrodzone za miłą i wspólną zabawę.