Żegocina 378

32-731 Żegocina
email: cksit@interia.pl

Telefon  14 613 20 35

Instruktor: Anna Zelek

Godziny otwarcia:
Wtorek       16.00 – 20.00
Czwartek   16.00 – 20.00
Piątek         16.00 – 21.00

Proponowane zajęcia:

  • Tenis stołowy,
  • Bilard,
  • Zajęcia plastyczne,
  • Gry stolikowe, piłkarzyki,
  • Zajęcia kulinarne,
  • Zajęcia muzyczno – taneczne

ŚWIETLICA WIEJSKA W ROZDZIELU zaprasza wszystkich chętnych,
którzy aktywnie lubią spędzać wolny czas na zajęcia w rytm muzyki:
,,ZUMBA - FITNEES",
które odbywają się w poniedziałki od godz. 19.45 do godz. 20.45

Ferie zimowe w tym roku  trwały od 12 lutego do 23 lutego. Pogoda była wymarzona!

Każdy, kto tylko zechciał, mały-duży, młody- starszy, skorzystał z tegorocznej oferty wypoczynkowej zorganizowanej przez Świetlicę Wiejską w Rozdzielu oraz z niektórych form oferowanych przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki  w Żegocinie.

 6 stycznia 2018r., w sobotę, Świetlica Wiejska w Rozdzielu zaprosiła wszystkich, którzy lubią śpiewać na Wspólne Wielopokoleniowe Kolędowanie. Spotkaniu przyświecało hasło "Wstań z kanapy - przyjdź z nami kolędować”!.
    To spontaniczne spotkanie, rozpoczęto jasełkami w wykonaniu uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Rozdzielu. Teksty przedstawienia przeplatane były kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez chórek starszych dzieci i młodzieży szkolnej. Mali aktorzy zrobili na wszystkich duże wrażenie.
   Wspólne chwile uświetniła również rozdzielska kapela, która z licznie zgromadzoną  widownią śpiewała znane kolędy i pastorałki, przygrywając na różnych instrumentach. Na koniec swojego występu życzyli wszystkim sto lat!
    Kolędowanie trwało do późnego wieczoru, dzieci bawiły się w rytmach różnych piosenek. Na parkiecie nie zabrakło również starszych. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli częstować się różnymi smakołykami, degustować tradycyjne przekąski przygotowane przez rozdzielskie gospodynie.

Każdy mały, czy też duży odwiedzający  świetlicę, znajdzie w niej ,,coś”, co go interesuje i wspólnie z innymi może miło i pożytecznie spędzić wolny czas.

Rozdzielska młodzież i dzieci często gromadzą się również w świetlicy w celu przygotowania programów związanych z różnymi uroczystościami środowiskowymi.

26 czerwca 2017r. (poniedziałek), piętnastoosobowa grupa, zgodnie z wakacyjnymi planami, udała się pieszo do Pasierbca.  Wśród uczestników były dzieci, młodzież i dorośli. Wyruszono o godz. 8.00 spod Świetlicy Wiejskiej w Rozdzielu. Pogoda dopisała i humor też.  O godzinie  10.30, po kilku postojach,  grupa dotarła już na miejsce, a  o 11. 00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, wzięła udział we Mszy św.

Potem był odpoczynek i czas wolny. Gdy wszyscy zregenerowali swoje siły, powrócono autokarem  do Rozdziela. Każdy z uczestników tej wyprawy czeka na kolejną wędrówkę po naszych pięknych okolicach.

Dzieci i młodzież bardzo chętnie biorą udział w różnych zajęciach zorganizowanych. Jednymi  z nich są:  zajęcia muzyczno-taneczne lub plastyczno-techniczne.
Podczas tych  dzieci rozwijają swoje  zdolności manualne, estetyczne, taneczno-rytmiczne; kształtują wrażliwość na piękno. Niejednokrotnie charakter świetlicy tworzą dzieci i młodzież, które przychodząc, sugerują czego oczekują i jakie są ich potrzeby.

Dzieci i młodzież uczęszczająca do świetlicy oprócz zajęć zorganizowanych może korzystać według własnej inwencji  z gier oraz sprzętu świetlicowego.

Bardzo dużym zainteresowaniem w świetlicy cieszą się piesze wycieczki po okolicy. Są tanią i wspaniałą formą wypoczynku oraz receptą na zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży.

W związku z organizacją różnych imprez i uroczystości, niejednokrotnie w świetlicy odbywały się spotkania organizacyjne z mieszkańcami wsi.

 

Świetlica Wiejska w Rozdzielu w swojej działalności kilkakrotnie organizowała dyskoteki dla dzieci i młodzieży z Rozdziela i nie tylko. Zawsze wszyscy, mali czy duzi świetnie się bawili. Obecnie również niejednokrotnie wspólnie ze Szkolnym Kołem Caritas działającym przy Zespole Szkół w Rozdzielu organizowane są tego typu imprezy, na których nie brakuje konkursów, zabaw z nagrodami. Często do współpracy włączani się również rodzice.