Żegocina 378

32-731 Żegocina
email: cksit@zegocina.pl

Telefon  14 613 20 35

KM
Odsłony: 730

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci i młodzieży. Tegoroczne feryjne zajęcia w Świetlicy Wiejskiej w Rozdzielu, podobnie jak w ubiegłych latach cieszyły się zainteresowaniem. Zajęcia zostały tak zaplanowane, aby bez względu na wiek i płeć każdy mógł znaleźć coś dla siebie i w sposób miły oraz atrakcyjny spędzić wolny czas.  Podczas ferii odbyło się spotkanie z  Wolontariuszami Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rozdzielu. Były zajęcia plastyczno – techniczne, na których uczestnicy wykonywali upominki dla babć i dziadków z okazji ich święta. Wykonywano plakat na temat EkoWalentynek i zbiórki w Szkole Podstawowej w Rozdzielu i w Świetlicy Wiejskiej  zużytych baterii. Starsi uczestnicy dokonali podsumowania akcji ,,GÓRA GROSZA”.

Nie zabrakło zimowych zgadywanek -,,Kalambury”,  zapomnianych gier: ,,Państwa i miasta”, ,,Kółko i krzyżyk”, zabaw i tańców integracyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy świetlicowe (bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, gry planszowe, chusta animacyjna).

W jednym z dni były zajęcia kulinarne -,,Smacznie, zdrowo i wesoło”. Wspólnie wykonywano zdrowe przekąski i desery.

Piękna pogoda pozwoliła uczestnikom ferii również na pobyt na świeżym powietrzu. Pod hasłem  ,,Sport to zdrowie - każdy ci to powie” odbyły się krótkie piesze wędrówki po okolicy oraz zjazdy ,, z górki na pazurki”. Ferie minęły bardzo szybko, ale każdy kto chciał, to aktywnie wypoczął.